Odkąd pracujemy z domu spędzamy przy biurku większość dnia, 10 lub nawet więcej godzin. Dość mocno interesujemy się również zdrowiem i to właśnie te dwa czynniki zadecydowały o tym, że zainteresowaliśmy się tematem biurek regulowanych i ich wpływie na codzienną pracę i zdrowie. Zaczęliśmy szukać biurek dla siebie i niestety wybór był bardzo mały, w dodatku nie znaleźliśmy firmy, która była w stanie zrobić blat według naszych wytycznych. Tak właśnie krok, po kroku powstawał pomysł aby podzielić się z innymi biurkami, które zaprojektowaliśmy dla siebie. Efektem tej pracy jest właśnie biurko Elegant.

Jest to połączenie dwóch angielskich słów: convenience oraz work czyli w wolnym tłumaczeniu wygoda pracy. W pierwszej wersji nazwa miała się składać z dwóch dużych liter V – conVVork. Miał być to celowy zabieg, w którym dwie litery V tworzą jednoczesnie zakończenie conV oraz wzorować miały literę VV. Jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na użycie po prostu wielkiej litery W. Tak oto powstała nazwa conWork 🙂

Firma, która specjalizuje się w produkcji przestrzeni biurowych dla najbardziej wymagających. Oprócz biurek do oferty chcemy wprowadzać kolejno takie produkty i akcesoria jak ergonomiczne krzesła, szafki pod biurko, standy na monitory czy ramy. Znamy kierunek i wiemy jakie będą nasze kolejne kroki, rynek zweryfikuje.

Więcej o nas możesz posłuchać (lub przeczytać) z pierwszego odcinka Podcastu na stojąco, w którym opowiadamy o naszych początkach, pomyśle na biurka regulowane i innych ciekawostkach związanych z naszym startem.

PNS 1: Hello worldBartek – współzałożyciel

Dlaczego biurka regulowane i ergonomia miejsca pracy?

Kilka lat temu doznałem poważnego urazu kręgosłupa, było to dla mnie lekcją, aby zapobiegać podobnym kontuzjom i odpowiednio dbać o zdrowy kręgosłup. Tak jak spora część osób spędzam wiele godziny pracując przy komputerze. Dzięki Conwork mogę zadbać o zdrowie oraz poprawić wygodę i efektywność pracy zarówno swojej jak i osób, które zdecydują się na nasze biurka.

Zainteresowania
kolarstwo MTB, boks, podróżowanie, gotowanie, dietetyka i zdrowe nawyki

Ulubiona książka
„Obudź w sobie olbrzyma” A.Robins
„Najbogatszy człowiek w Babilonie” G.S. Clason
„Atomowe nawyki” J. Clear
„Reguła 10x” G. Cardone

Motto
„Wszystko zaczyna się w głowie

 
Mateusz – współzałożyciel

Czym dla Ciebie jest Conwork?
Sposobem na realizacje pomysłów związanych z miejscem, przy którym spędzam największą część dnia. Ludzie potrafią wydać tysiące i spędzić godziny na wybór odpowiedniego materaca, a często to właśnie przy biurku spędzają więcej czasu niż w łóżku. Oczywiście sen jest równie ważny, bez dwóch zdań 🙂 

Zainteresowania
muay thai, podróże, snowboard i jedzenie, dobre jedzenie

Ulubiona książka
“Jak zdobyć bogactwo” F.Denis,
“Atomowe nawyki” J. Clear

Motto
“Gdybym miał osiem godzin na ścięcie drzewa, spędziłbym sześć na ostrzeniu siekiery” A.Lincoln

 

 

Add to cart