Istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w biurko automatyczne (nazywane również regulowanym lub siedząco-stojącym). Wybranie nowoczesnego, stabilnego i łatwego w obsłudze biurka, może stanowić wyzwanie, dlatego w niniejszym artykule podsumowano kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę przed zakupem.

Czy zakup regulowanego biurka jest użyteczną inwestycją?

Długotrwały brak ruchu jest często bardziej męczący od wymagającej pracy fizycznej. Tkwienie w jednej pozycji wpływa negatywnie na koncentrację, kreatywność, a także powoduje szybkie znużenie. Sprawdź wpis o korzyściach, jakie oferuje posiadanie ergonomicznego biurka.

Nie ulega wątpliwości, że efektywne wykonywanie obowiązków jest ściśle powiązane ze zmianą położenia ciała w ciągu dnia. Odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika biurko jest zatem doskonałym narzędziem ergonomicznym. Dla wielu pracowników ustawiczna pozycja, taka jak ciągłe stanie bądź siedzenie, nie jest dobrym rozwiązaniem. Dostępne na rynku biurka siedzące i stojące nie przekładają się na pełną wydajność, jaką można osiągnąć stosując nowoczesne i zautomatyzowane meble. Zalecamy zatem wybranie regulowanych stacji roboczych, które są niezbędne w drodze do: uzyskania komfortu pracy, zwiększenia wydajności, rozwoju dobrego stanu zdrowia oraz zachowania pozytywnego samopoczucia.

Czy biurko musi posiadać regulowaną wysokość?

Tak! Możliwość zmiany poziomu wysokości jest zalecana – tylko w pełni regulowane biurka spełniają wszystkie standardy ergonomiczne. Wiele zależy również od czynności, jakie będą wykonywane przy stacji roboczej, np. podczas prowadzenia rozmów użytkownik może preferować daną wysokość, a podczas czytania lub pisania inną. W pełni zautomatyzowane biurka są szybkie i łatwe w obsłudze, dlatego zmiana pozycji nie generuje żadnego wysiłku. Istotną kwestią jest także opcja wykorzystania tego samego biurka przez inną osobę, gdzie indywidualne dopasowanie staje się koniecznością. Wszystkie te funkcje posiada nasze biurko MODERN.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze automatycznego biurka?

Głębokość biurka

Minimalna głębokość blatu to 30 cali (72,2 cm), taka wartość jest odpowiednia dla największej ilości osób. Mniejsza głębokość biurka spowoduje, że monitor będzie bliżej użytkownika, co może potencjalnie zmniejszać wydajność widzenia, powodować zmęczenie oczu lub dyskomfort.

Szerokość biurka

Wybór odpowiedniej szerokości biurka, to nierzadko kwestia przestrzeni, jaką dysponujemy. Regulowane biurka i stoły są dostępne w wielu różnych rozmiarach i kształtach, należy zatem wybrać opcję, dopasowaną do nawyków i potrzeb związanych z pracą. Warto zwrócić uwagę na zalecenia ergonomiczne, według jakich szerokość biurka powinna być nie mniejsza niż 120 cm.

Mechanizmy regulacji

Niewymagającą wysiłku opcją jest korzystanie z biurek automatycznych (z napędem elektrycznym lub pneumatycznym). Regulacje korb na ogół wymagają zbyt wielu parametrów, aby prawidłowo przystosować stanowisko, a co za tym idzie – niewielu użytkowników ma cierpliwość, aby ich używać. Innym, łatwiejszym rozwiązaniem jest inwestycja w biurko, które posiada opcję zapisu wysokości, co znacznie ułatwia użytkowanie. Polecamy biurko regulowane ELEGANT – proponowany model pozwala zapisać aż cztery różne wysokości.

Prędkość regulacji

Większość zautomatyzowanych biurek i stołów dostosowuje się wystarczająco szybko, aby użytkownik nie poczuł związanego z tym procesem dyskomfortu. Wyjątkiem są bardziej wymagające biurka, czyli te z regulacją za pomocą korby.

Udźwig

Każde biurko z regulacją ma odpowiednią nośność. Jeśli użytkownik przewiduje umieszczanie ciężkich przedmiotów na blacie, trzeba pamiętać, aby zwrócić uwagę na udźwig.

Hałas

Żadne z nowoczesnych biurek nie wydaje „ogłuszających tonów”, zatem ta kategoria jest zdecydowanie kwestią preferencji. Biurka z regulacją elektryczną wykorzystują małe silniki, ale niektóre modele są głośniejsze niż inne. Dźwięki nie będą problemem, jeśli biurko będzie używane w domu, małym biurze lub w miejscu prywatnym. Jeśli jednak biurko będzie w publicznym lub otwartym miejscu pracy, warto wziąć pod uwagę wpływ regulacji na współpracowników i klientów.

Wygląd

Istotnym czynnikiem jest również kompatybilność biurka z innymi narzędziami biurowymi i meblami, zarówno pod względem funkcji, jak i estetyki. Wizualne dopasowanie biurka do wystroju nie będzie stanowiło problemu – aktualnie istnieje wiele wersji kolorystycznych zarówno stelaża, jak i blatu.

Dodaj komentarz

Add to cart